Plan ramowy >
Ramowy plan kursu:
I. Wprowadzenie.
1. Przedstawienie zakresu kształcenia.
2. Przedstawienie środowiska laboratoryjnego.
II. Migracja usługi Active Directory Domain Services.
1. Dodawanie nowego kontrolera do domeny AD DS. 2. Przenoszenie ról FSMO.
3. Przejmowanie ról FSMO.
4. Usuwanie kontrolera domeny AD DS.
5. Podnoszenie poziomu funkcjonalności domeny AD DS.
III. Odzyskiwanie usługi AD DS po awarii.
1. Tryb odzyskiwania usługi AD DS.
2. Kopia bezpieczeństwa usługi AD DS.
3. Odzyskiwanie kontrolera domeny.
4. Autorytatywne odzyskiwanie rekordów w bazie AD DS.
I. Archiwizacja i odzyskiwanie danych.
1. Tryby kopii bezpieczeństwa.
2. Automatyzacja archiwizacji.
2. Odzyskiwanie danych.
Cele szkolenia >
Cele kształcenia ujęte w kategoriach efektów uczenia się z uwzględnieniem wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych.
Kształcenie na tym etapie ma na celu wyedukowanie samodzielnych administratorów serwerów posiadających, umiejętności postępowania zgodnie z kategoriami uczenia się:
- Umiejętność intelektualna – umiętność wykorzystania modeli administracyjnych zarządzania
- Strategia poznawcza – umiejętności zastosowania optymalnych rozwiązań w zarządzaniu obiektami oraz kontami w środowisku Active Directory
- Informacja werbalna – umiejętność wdrożenia odpowiednich rozwiązań w środowisku Acitve Directory
- Umiejętność motoryczna – umiejętność konfiguracji usługi wydruku
- Postawa – umiejętność dostosowania konfiguracji środowiska Active Directory, usługi wydruku i zastosowania funkcjonalności z uwzględnieniem potrzeb klienta
Program kształcenia jest autorski, wszystkie dokumenty, slajdy, oraz dokumentacja filmowa wykorzystywane podczas kształcenia są wynikiem badań i doświadczeń zbieranych latami.
Kompetencje nabyte w toku szkolenia >
UZYSKANE KOMPETENCJE I UMIEJĘTNOŚCI PO POZYTYWNYM ZAKOŃCZENIU KSZTAŁCENIA PRZEZ UCZESTNIKA:
Uczestnik kształcenia po jego zakończeniu posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielną administrację, w tym instalację, konfigurację i zarządzenie środowiskiem serwerowym, w zakresie omawianym podczas kształcenia.
UCZESTNICY KSZTAŁCENIA PO JEGO UKOŃCZENIU:
- Potrafią wykonać instalacje Windows Server 2016
- Znają funkcje, zadania serwera i dostępne usługi
- Potrafią administrować serwerem Windows Server 2016Posiadają wiedzę i umiejętności dotyczące narzędzi administracyjnych, konsoli, dostępu zdalnego i Power Shell
- Potrafią dokonać implementacji AD (Active Directory)Posiadają wiedzę i umiejętności dotyczące funkcji AD, kontrolerów domen i ich bezpieczeństwa
- Potrafią zainstalować i administrować AD poprzez narzędzia administracyjne
- Potrafią zarządzać dyskami i woluminami
Certyfikat >

Kształcenie rozpoczyna się od testu mającego na celu sprawdzenie wiedzy uczestników przed jego rozpoczęciem. Podczas kształcenia, cały czas weryfikujemy wiedzę, jaką nabywają jego uczestnicy. Zadajemy wyrywkowe pytania, przeprowadzamy szereg testów (głównie praktycznych), podczas których sprawdzamy postępy uczestników. Każdy etap kształcenia zakończony jest wewnętrznym egzaminem weryfikującym i potwierdzającym pozyskaną wiedzę, pozytywne jego zaliczenie honorowane jest zaświadczeniem potwierdzającym jego odbycie.Natomiast po ukończeniu kształcenia uczestnik otrzymuje autorski certyfikat wydany przez Notebook Master Centrum Szkoleń i Serwis.
Nazwa certyfikatu: 'certificate Knowledge supported by skills'.
Zaświadczenie/certyfikat zawierają: imię i nazwisko uczestnika, nazwę kształcenia/etapu, liczbę godzin kształcenia, nazwę i adres organizatora, termin realizacji kształcenia, numer certyfikatu oraz informację o wpisie instytucji szkoleniowej do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) oraz znak jakości MSUES nr 174/2017.