MENU
pl en

ETAP 4. Zarządzanie środowiskiem sieciowym z wykorzystaniem usługi zasad grup - Group Policy.Cena: 2 900.00zł netto

ETAP 4. Zarządzanie środowiskiem sieciowym z wykorzystaniem usługi zasad grup - Group Policy.

Administracja Serwerami Windows

Zarządzaj serwerami Windows profesjonalnie i efektywnie.

Odkryj sekrety zaawansowanej administracji serwerami!

Dołącz do szkolenia

 

2900zł

+23% VAT

Data

Start 01.07.2024

Miejsca

Zostało 5 miejsc

Zobacz pozostałe terminy

Formy płatności

Przelewy24 mBank raty

Kurs prowadzi:Michał Kołodziejski

Kurs prowadzi:Michał Dudek

Kurs prowadzi:Sylwester Nowicki

Najbliższy termin szkolenia

Start 01.07.2024Koniec 02.07.2024

Data
Zobacz wszystkie terminy

Forma

Szkolenie online16 godzin dydaktycznych (2 dni)

Forma
Dowiedz się o stanowisku

Poziom

Poziom średnio-zaawansowanyOtrzymasz certyfikat ukończenia

Forma
Poznaj wszystkie korzyści

Potrzebujesz pomocy?

Zamów bezpłatną konsultację
Dołącz do ponad 3606 kursantów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?


 • Zyskasz pełną kontrolę nad środowiskiem sieciowym.Po ukończeniu szkolenia będziesz umiał nie tylko konfigurować Group Policy, ale także wykorzystywać jego zaawansowane, rozbudowane funkcje. Będziesz w stanie dostosowywać zasady GPO do złożonych potrzeb środowiska sieciowego, co zapewni Ci jeszcze większą kontrolę nad konfiguracją użytkowników i komputerów.
 • Będziesz skutecznie zarządzał zasadami zabezpieczeń. Twoja wiedza na temat polityki haseł, polityki bezpieczeństwa oraz ograniczeń praw systemowych, pozwoli Ci nie tylko podnieść poziom bezpieczeństwa w Twoim środowisku, ale również szybko reagować na zmieniające się zagrożenia i skutecznie zadbać o bezpieczeństwo i integralność danych oraz zasobów informatycznych.
 • Nauczysz się optymalizacji opcji użytkowych.Rozszerzona znajomość szablonów administracyjnych i preferencji GPO pozwoli Ci nie tylko dostosować środowisko do potrzeb użytkowników, ale także maksymalnie wykorzystać możliwości konfiguracyjne w celu zwiększenia wydajności i efektywności pracy systemów.
 • Będziesz wiedział jak udzielić wsparcia dla środowisk bez AD DS/Group Policy. Dzięki zdobytym umiejętnościom w obszarze lokalnych zasad zabezpieczeń, będziesz w stanie skutecznie działać nawet w takich środowiskach. Lokalne zasady zabezpieczeń pozwalają na definiowanie zasad bezpieczeństwa bez potrzeby posiadania centralnej infrastruktury, jaką jest AD DS czy Group Policy. Możesz nimi kontrolować, na przykład, kto ma dostęp do danych na danym komputerze, jakie są wymagania dotyczące haseł czy jakie aplikacje mogą być uruchamiane.
 • Poznasz rozszerzone metody diagnostyki i zarządzania zasobami.Pozwoli Ci to na śledzenie i analizowanie zmian w środowisku IT. Będziesz w stanie szybko identyfikować potencjalne problemy, przewidywać ewentualne zagrożenia oraz podejmować odpowiednie kroki w celu ich rozwiązania. Umiejętność zarządzania kopiami bezpieczeństwa zestawów GPO pozwoli Ci na skuteczną ochronę konfiguracji zasad przed utratą danych oraz przywrócenie poprzednich wersji w przypadku awarii lub wprowadzenia błędnych zmian.
 • Nabędziesz samodzielności w administracji. Dzięki jeszcze głębszej wiedzy i praktycznym umiejętnościom, które zdobędziesz na kursie, będziesz miał możliwość nie tylko samodzielnie zarządzać środowiskiem serwerowym, ale także podejmować świadome decyzje dotyczące rozwoju i optymalizacji infrastruktury IT w Twojej firmie.
 • Nauczysz się skuteczne wykorzystywać mechanizm Group Policy w złożonych środowiskach.Po ukończeniu szkolenia będziesz potrafił efektywnie zarządzać Group Policy nie tylko w prostych scenariuszach, ale także w bardziej złożonych środowiskach, co umożliwi Ci dynamiczne dostosowywanie konfiguracji do różnych wymagań i sytuacji.

Dla kogo jest szkolenie?


 • Dla administratorów systemów na różnych poziomach doświadczenia.Doświadczeni administratorzy pogłębią swoją wiedzę o zaawansowane funkcje Group Policy, zyskując umiejętności niezbędne do efektywnego zarządzania dużymi środowiskami IT. Zdobyte umiejętności w konfigurowaniu lokalnych zasad zabezpieczeń w środowiskach bez AD DS/Group Policy będą dla nich przydatne także w mniejszych sieciach. Wszystkie te kompetencje łącznie umożliwiają skuteczne zarządzanie środowiskiem serwerowym, zapewniając jego bezpieczeństwo i wydajność. Nawet osoby o mniejszym doświadczeniu zawodowym zdobędą solidne podstawy w zarządzaniu politykami grupowymi, co pozwoli im na rozwój kariery i szybsze rozwiązywanie problemów w codziennej pracy.
 • Osób będących specjalistami ds. bezpieczeństwa ITOsoby które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT w firmach, skorzystają ze szkolenia, ucząc się, jak implementować i zarządzać politykami bezpieczeństwa, w tym politykami haseł i ograniczaniem praw systemowych.
 • Inżynierów sieci IT.Osoby takie odnajdą na szkoleniu odpowiedź na fundamentalne dla nich pytanie - jak efektywnie zarządzać konfiguracjami sieciowymi, zwiększając przy tym bezpieczeństwo infrastruktury IT za pomocą Group Policy? Inżynierowie sieci nauczą się, jak wdrażać polityki zabezpieczeń, które chronią przed nieautoryzowanym dostępem i atakami. Poznają także techniki konfiguracji opcji użytkowych i zarządzania ustawieniami systemów, co pozwala na optymalizację sieci i poprawę wydajności. Dodatkowo, szkolenie obejmuje narzędzia diagnostyczne i raportujące, które są niezbędne do monitorowania stanu sieci i szybkiego reagowania na problemy.
 • Specjalistów ds. bezpieczeństwa informatycznego.Poprzez zgłębianie mechanizmów zabezpieczeń w środowisku Windows Server oraz nauce obejmującej administrowanie kontrolerami domeny, specjaliści ds. bezpieczeństwa informatycznego będą mogli lepiej zrozumieć i skuteczniej chronić infrastrukturę swoich organizacji. Szkolenie pozwoli poznać najnowsze metody i techniki zapewniania bezpieczeństwa w infrastrukturze AD DS, takie jak zarządzanie kontami użytkowników, politykami grup oraz monitorowanie aktywności, co przyczyni się do podniesienia poziomu ochrony danych i zapobiegania incydentom bezpieczeństwa.
 • Osób planujących uzyskanie certyfikacji związanych z administracją sieciową.Szkolenie może być także przydatne dla osób planujących uzyskanie certyfikacji związanych z administracją serwerami Windows Server, takich jak MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate) czy MCSE (Microsoft Certified Solutions Expert). Program szkoleniowy pomoże uczestnikom zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności wymagane do ukończenia egzaminów certyfikacyjnych.

ETAP 4. Zarządzanie środowiskiem sieciowym z wykorzystaniem usługi zasad grup - Group Policy.

Dołącz do szkolenia   2900zł +23% VAT

Dlaczego warto?


Nasz kurs oferuje kompleksową wiedzę praktyczną i teoretyczną, co pozwoli Ci efektywnie zarządzać różnymi aspektami środowiska Windows Server. Nie skupiamy się tylko na teorii – liczne ćwiczenia praktyczne pozwolą Ci zdobyć konkretne umiejętności w obszarze administracji serwerami, co jest niezwykle cenne w branży IT. Nauczeni wieloletnim doświadczeniem przekazujemy wiedzę, która przygotuje Cię na różnorodne przeciwności i problemy na jakie możesz natrafić w swojej karierze administratora sieci. Nie skupiamy się na tej części teorii, która może okazać się nieprzydatna w Twojej pracy czy firmie. Chcemy, żebyś po skończonym kursie był kompetentnym profesjonalistą w dziedzinie administracji serwerami Windows. Takich ludzi potrzebuje dzisiaj dynamicznie rozwijająca się branża IT.

ETAP 4. Zarządzanie środowiskiem sieciowym z wykorzystaniem usługi zasad grup - Group Policy.
 • W pełni zrozumiesz mechanizm działania Group Policy, co pozwali efektywnie zarządzać konfiguracją w środowiskach sieciowych.
 • Nauczysz się wykorzystywać narzędzia diagnostyczne i raportujące oraz zarządzać kopiami bezpieczeństwa GPO.
 • Będziesz potrafił dokonać konfiguracji opcji użytkowych na serwerze.
 • Zdobędziesz umiejętność konfiguracji zasad zabezpieczeń i ograniczeń w środowisku systemowym przy użyciu GPO.
 • Poznasz jak wykorzystać wiedzę dotyczącą lokalnych zasad zabezpieczeń w środowiskach bez AD DS/Group Policy.
 • Zdobędziesz umiejętność korzystania z narzędzi diagnostycznych i raportujących związanych z Group Policy, co ułatwi Ci rozwiązywanie problemów i zarządzanie konfiguracją.
 • Nauczysz się optymalizować infrastrukturę poprzez automatyzację i standaryzację konfiguracji na wielu maszynach jednocześnie.
 • Opanujesz techniki konfiguracji polityk zabezpieczeń i ograniczeń, zapewniając dzięki temu bezpieczeństwo infrastrukturze IT.
 • Zmniejszysz ryzyko wystąpienia incydentów bezpieczeństwa oraz naruszeń zgodności.
 • Poznasz preferencję GPO oraz techniki ograniczania dostępu do interfejsu użytkownika.
 • Dowiesz się jak ustanowić spójne standardy konfiguracyjne dla wszystkich serwerów w sieci.

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw swój numer, nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania.

Zamów bezpłatną konsultację
Agenda

Zawartość szkolenia


Termin Najbliższy termin
01.07.2024
Czas trwania 16 godzin
dydaktycznych
Forma Forma
online
Czas trwania Poziom
średnio-zaawansowany
Certyfikat Szkolenie zakończonne
certyfikatem

Rozwiń wszystko Rozwiń

01Wprowadzenie - Przedstawienie zakresu kształcenia. Rozwińszczegóły


 • Przedstawienie środowiska laboratoryjnego.
02Podstawy funkcjonowania mechanizmu Group Policy. Rozwińszczegóły


 • Elementy konfiguracyjne Group Policy: zestawy zasad GPO i łącza.
 • Wbudowane zestawy GPO.
 • Tworzenie własnych zestawów GPO.
 • Definiowanie zakresu zastosowania GPO.
 • Filtrowanie i określanie efektywnej listy zestawów GPO.
 • Narzędzia diagnostyczne i raportujące.
 • Zarządzanie kopiami bezpieczeństwa zestawów GPO.
03Konfiguracja zasad zabezpieczeń i ograniczeń w środowisku systemowym z wykorzystaniem GPO. Rozwińszczegóły


 • Polityka haseł.
 • Polityka bezpieczeństwa.
 • Ograniczanie praw systemowych.
 • Opcje zabezpieczeń.
04Konfiguracja opcji użytkowych. Rozwińszczegóły


 • Szablony administracyjne.
 • Preferencje GPO.
 • Ograniczanie dostępu do interfejsu użytkownika.
 • Przekierowanie folderów profilu użytkownika.

Pobierz Pobierz w formacie PDF

Najbliższy termin 01.07.2024
pozostało 5 miejsc

Dołącz do szkolenia
Data
Zobacz wszystkie terminy

Informacje o szkoleniu


Forma szkolenia online
Forma szkolenia online

Szkolenie realizowane jest w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM w godzinach 08:45 - 16:00. Na czas szkolenia każdy kursant otrzymuje drogą kurierską całe wyposażenie szkoleniowe potrzebne do realizacji kursu. Po zakończeniu szkolenia, sprzęt jest odbierany przez kuriera. Koszt transportu/wysyłki w obie strony wliczony jest już w cenę szkolenia.

Wyposażenie szkoleniowe online
Wyposażenie szkoleniowe online

Każdy kursant otrzymuje na czas szkolenia drogą kurierską całe wyposażenie serwisowe potrzebne do realizacji kursu. Wysyłamy stację roboczą na której będą wykonywane ćwiczenia. Stacja posiada zainstalowany Windows Server oraz niezbędne oprogramowanie.

Plan dnia
Plan dnia

8:45 - Start szkolenia.

10:15-10:30 - Przerwa 15 min.

12:00-12:45 - Przerwa obiadowa 45 min.

14:15-14:30 - Przerwa 15 min.

16:00 - Koniec szkolenia.

Terminy, informacje, pytania:
Terminy, informacje, pytania:

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Aleksandra Dziadowiec

tel: +48 572-995-842

E-mail: adziadowiec@notemaster.pl

Wsparcie techniczne
Wsparcie techniczne

Jeśli potrzebujesz pomocy odnośnie wyposażenia stanowiska szkoleniowego nasz zespół służy pomocą 24 godziny na dobę.

Maciej Piela

tel: +48 518-115-526

E-mail: mpiela@notemaster.pl

Oprogramowanie: Windows Serwer 2022
Oprogramowanie: Windows Serwer 2022

Szkolenie zostało stworzone na podstawie zakupionej licencji OEM Windows Server Standard 2022 64Bit PL DVD 16 Core P73-08335.

Dołączam do szkolenia

Co dostaniesz po szkoleniu?


Certyfikat
Certyfikat

Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat Notebook Master oraz zaświadczenie w wersji elektronicznej.

Certyfikat zawiera: imię i nazwisko uczestnika, nazwę kształcenia, liczbę godzin kształcenia, nazwę i adres organizatora, termin realizacji kształcenia, numer certyfikatu wraz z datą wystawienia, znak jakości MSUES oraz znak wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Ponadto po zrealizowaniu każdego z etapów kształcenia uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające jego ukończenie. Dokument zawiera powyższe informacje oraz nazwę etapu.

Materiały szkoleniowe
Materiały szkoleniowe

Przed rozpoczęciem kursu, wraz z jednostką sprzętową na której będzie prowadzone szkolenie, otrzymasz nasz podręcznik w języku polskim, który będziesz wykorzystywać w trakcie zdobywania wiedzy z administracji serwerami. Po kursie otrzymasz materiały szkoleniowe dzięki którym będziesz mógł wspomóc swoją wiedzę podczas samodzielnej obsługi zadań związanych z Windows Server.

Dołącz do szkolenia

Co mówią o nas kursanci?


Dołączam do szkolenia

Najczęściej zadawane pytania


Czy na szkoleniu poruszane są tematy związane z konfiguracją opcji użytkowych?Rozwiń

Tak, podczas szkolenia omawiane są różne opcje użytkowe, w tym konfiguracja szablonów administracyjnych, preferencje GPO, ograniczanie dostępu do interfejsu użytkownika oraz przekierowywanie folderów profilu użytkownika.

 

Czy szkolenie obejmuje zarządzanie politykami na różnych poziomach domeny?Rozwiń

Tak, szkolenie obejmuje zarządzanie politykami na różnych poziomach domeny, takich jak domena, jednostki organizacyjne (OU) oraz lokalne komputery. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie stosować polityki na każdym z tych poziomów, aby osiągnąć zamierzone cele..

 

Czy kurs przygotuje mnie do zdobycia certyfikatów Microsoft?Rozwiń

Nasz kurs ma na celu dostarczenie solidnych podstaw w administracji serwerami, które mogą stanowić solidną podstawę dla dalszego rozwoju zawodowego, w tym przygotowania do różnych certyfikatów branżowych, takich jak MCSA: Windows Server, CompTIA Server+ czy inne.

 

Jakie technologie i narzędzia będą omawiane w kursie?Rozwiń

Podczas kursu omawianych będzie szereg narzędzi takich jak Group Policy Management Console (GPMC), Active Directory (AD DS), diagnostyczne narzędzia takie jak gpresult i Group Policy Modeling. Uczestnicy nauczą się też korzystać z PowerShell, Policy Analyzer, LGPO, oraz Advanced Group Policy Management (AGPM). Kurs obejmie konfigurację zasad zabezpieczeń, polityk haseł, ograniczanie praw systemowych, a także ustawienia użytkowe jak szablony administracyjne i preferencje GPO.

 

Czy kurs zapewnia dostęp do aktualnych informacji i trendów w dziedzinie administracji serwerami?Rozwiń

Nasz kurs jest stale aktualizowany, aby zapewnić uczestnikom dostęp do najbardziej aktualnych informacji, trendów i praktyk w dziedzinie administracji serwerami. Śledzimy rozwój technologii i nowości w branży, takie jak aktualizacje systemów operacyjnych, nowe funkcje narzędzi administracyjnych czy nowe standardy bezpieczeństwa, i integrujemy te informacje do naszego programu na bieżąco. Ponadto, nasze materiały dydaktyczne, prezentacje i studia przypadków odzwierciedlają rzeczywiste scenariusze biznesowe i problemy, z którymi administratorzy serwerów mogą się spotkać w swojej codziennej pracy. Dzięki temu podejściu nasi uczestnicy mają pewność, że zdobywają aktualną i praktyczną wiedzę, która pozwoli im odnosić sukcesy jako administratorzy serwerów w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku IT.

 

Czy ten kurs jest prowadzony tylko i wyłącznie w formie online?Rozwiń

Tak, kurs ten jest prowadzony w formie zdalnej (online) co pozwala uczestnikom na elastyczność i naukę z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, co jest szczególnie korzystne dla osób, które mają pełne harmonogramy lub nie mogą uczestniczyć w tradycyjnych zajęciach stacjonarnych z różnych powodów, takich jak obowiązki zawodowe czy osobiste. Mamy poparte doświadczeniem przeświadczenie, że skuteczność szkolenia zależy głównie od jakości materiałów, kompetencji trenerów oraz zaangażowania uczestników, niezależnie od formy, w jakiej jest dostarczane.

 

Czy dwa dni to nie za mało na takie szkolenie? Rozwiń

Mimo że czas trwania może wydawać się krótki, nasz program został starannie zaprojektowany tak, aby zapewnić Ci pełen zakres niezbędnej wiedzy w sposób skondensowany i efektywny. Podczas tych dwóch dni zgłębisz nie tylko podstawy instalacji i konfiguracji serwera Windows, ale również zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania dyskami, implementacji usługi Active Directory Domain Services (AD DS) i wiele więcej. Jeśli chcesz przejść cały kurs, to właśnie dlatego został podzielony na sześć etapów po dwa dni na każdy, dzięki czemu uczestnicy mogą lepiej przyswoić i zrozumieć poszczególne zagadnienia. Każdy etap może skupić się na konkretnej tematyce, co ułatwia koncentrację i zapamiętywanie informacji.

 

Czy szkolenie jest przeznaczone dla początkujących, czy wymaga zaawansowanej wiedzy?Rozwiń
Szkolenie jest przeznaczone dla osób posiadających wiedzę na temat administracji systemami Windows Server. By jak najefektywniej wykorzystać wiedzę przekazywaną na kursie, zalecamy wziąć udział w poprzednich etapach, a najlepsze efekty przyniesie udział w każdym z każdym z nich po kolei.

 

Czy szkolenie będzie obejmowało aspekty audytu i zgodności?Rozwiń
Tak, na naszym szkoleniu poświęcamy czas na powyższe zagadnienia. Wiedza z konfiguracji zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w środowisku systemowym, jest istotna z punktu widzenia przeprowadzania audytów wewnętrznych i zewnętrznych oraz zgodności z różnymi standardami bezpieczeństwa. Uczestnicy będą również uczyć się, jak korzystać z narzędzi diagnostycznych i raportujących, a także jak zarządzać kopiami bezpieczeństwa zestawów GPO.

 

Sprawdź wszystkie pytania

jeśli potrzebujesz informacji o szkoleniach, zadzwoń do nas!


Aleksandra Dziadowiec Starszy specjalista ds. szkoleń
Aleksandra Dziadowiec
+48 572 995 842 adziadowiec@notemaster.pl
Kamila Lech Specjalista ds. szkoleń
Kamila Lech
+48 572 156 459 klech@notemaster.pl