MENU
pl en

ETAP 2. Konfiguracja NAT, WAN, DHCP oraz sieci VPN.


Cena: 3 900.00zł netto

ETAP 2. Konfiguracja NAT, WAN, DHCP oraz sieci VPN.

Konfiguracja sieci Mikrotik

Zwiększ bezpieczeństwo i wydajność sieci Mikrotik przez zdobycie wiedzy z zakresu NAT, WAN, DHCP i VPN.

Zdobądź praktyczne umiejętności zarządzania VLAN-ami.

Poznaj konfigurację interfejsów bezprzewodowych.

Dołącz do szkolenia
Koszyk

 

3900zł

+23% VAT

Data

Start 09.07.2025

Miejsca

Zostało 8 miejsc

Formy płatności

Przelewy24 mBank raty

Kurs prowadzi:Grzegorz Kęska

Grzegorz Kęska

Najbliższy termin szkolenia

Start 09.07.2025Koniec 10.07.2025

Forma

Szkolenie hybrydowe16 godzin dydaktycznych (2 dni)

Poziom

Poziom średnio-zaawansowanyOtrzymasz certyfikat ukończenia

Potrzebujesz pomocy?

Zamów bezpłatną konsultację
Dołącz do ponad 3606 kursantów

Co zyskasz dzięki szkoleniu?


  • Rozszerzysz swoje kompetencje o zaawansowane funkcje sieciowe i bezprzewodowe.Poznasz konfigurację interfejsów bezprzewodowych, zdobędziesz umiejętność zarządzania VLAN-ami, co pozwoli na efektywne kontrolowanie ruchu sieciowego i zwiększenie bezpieczeństwa poprzez segmentację danych.
  • Opanujesz konfigurowanie i zarządzanie urządzeniami Mikrotik, optymalizując wydajność i bezpieczeństwo Twojej sieci.Zdobyta wiedza z zakresu NAT, WAN, DHCP i VPN umożliwi Ci skuteczne zarządzanie adresacją sieciową oraz zapewnienie bezpiecznego zdalnego dostępu. To niezbędne umiejętności w dzisiejszych rozproszonych środowiskach pracy.
  • Zwiększysz bezpieczeństwo i wydajność sieci Mikrotik. Nauczysz się korzystać z narzędzia The Dude do analizy wydajności urządzeń sieciowych i identyfikacji potencjalnych wąskich gardeł. Ponadto, zdobędziesz wiedzę na temat optymalizacji konfiguracji routera, w tym wyłączenia niepotrzebnych usług, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności sieci.
  • Nauczysz się utrzymywać sieć w ciągłej gotowości.Zdobędziesz umiejętność aktualizacji i przywracania oprogramowania Mikrotik, co pozwoli Ci utrzymać urządzenia w optymalnej kondycji i zabezpieczyć je przed zagrożeniami. Nauczysz się tworzyć kopie zapasowe konfiguracji, dzięki czemu będziesz mógł szybko przywrócić system do pracy po awarii, minimalizując straty czasu i danych.

Dla kogo jest szkolenie?


  • Techników IT.Technicy IT często są pierwszą linią wsparcia dla użytkowników końcowych. Wiedza z zakresu konfiguracji routerów Mikrotik pozwoli im na samodzielne rozwiązywanie wielu problemów związanych z połączeniem sieciowym.
  • Osób chcących zdobyć umiejętności konfiguracji zaawansowanych funkcji routerów.Szkolenie pozwala na opanowanie konfiguracji NAT, DHCP, VLAN, a także bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak Wake On Lan czy monitoring urządzeń.
  • Specjaliści ds. bezpieczeństwa IT.Szkolenie pozwoli im na konfigurację zaawansowanych mechanizmów zabezpieczających, takich jak firewall, VPN oraz IDS/IPS.
  • Administratorów sieci opartych o platformę Mikrotik. W wielu organizacjach, zwłaszcza tych o rozproszonej strukturze, urządzenia tego łotewskiego producenta są wykorzystywane jako routery oddziałowe. Dzięki temu szkoleniu administratorzy będą mogli efektywnie zarządzać tymi urządzeniami, zapewniając stabilne połączenie między oddziałami.
  • Osób planujących budować lub rozwijać własne sieci.Wiedza zdobyta podczas szkolenia przyda się zarówno przy budowie od podstaw, jak i przy rozbudowie istniejących sieci. Tworzenie efektywnych i bezpiecznych rozwiązań sieciowych wymaga głębokiej wiedzy o zaawansowanych funkcjach Mikrotik, takich jak VLAN, VPN, NAT i mechanizmach monitorowania.

ETAP 2. Konfiguracja NAT, WAN, DHCP oraz sieci VPN.

Dołącz do szkolenia   3900zł +23% VAT

Dlaczego warto?


Uczestnik kształcenia po jego zakończeniu zyska niezbędne narzędzia do efektywnego zarządzania sieciami! Szkolenie dostarczy nie tylko solidnej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności, które natychmiast przełożą się na pracę i rozwój zawodowy. Kurs oparty jest na urządzeniach fizycznych, które podłącza ze soba, a następnie przechodzi do konfiguracji, adresacji sieci, czy obsługi serwerów DHCP.

ETAP 2. Konfiguracja NAT, WAN, DHCP oraz sieci VPN.
  • Rozwiniesz swoje umiejętności obsługi popularnej platformy Mikrotik.
  • Skonfigurujesz i użyjesz narzędzi monitorujących Twoją sieć.
  • Nauczysz się tworzyć backup konfiguracji oraz skutecznie go odtwarzać.
  • Zaprojektujesz i zestawisz połączenia VPN.
  • Nauczysz się przekierowywać porty dla usług wewnątrz sieci.
  • Pozyskasz umiejętność uruchamiania serwera DHCP.
  • Podzielisz sieć na bezpieczne sektory dzięki VLAN.
  • Opanujesz uruchamianie mechanizmu Watchdog oraz WOL.
  • Poznasz zaawansowane funkcje RouterOS - autorskiego systemu operacyjnego firmy Mikrotik.

Potrzebujesz pomocy?

Zostaw swój numer, nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania.

Zamów bezpłatną konsultację
Agenda

Zawartość szkolenia


Termin Najbliższy termin
09.07.2025
Czas trwania 16 godzin
dydaktycznych
Forma Forma
hybrydowa
Czas trwania Poziom
średnio-zaawansowany
Certyfikat Szkolenie zakończonne
certyfikatem

Rozwiń wszystko Rozwiń

01Platforma Mikrotik. Rozwińszczegóły


  • Aktualizacja urządzenia Mikrotik.
  • Downgrade urządzenia Mikrotik.
  • Backup konfiguracji.
  • Przywracanie konfiguracji.
  • Reset routera w różnych scenariuszach.
02Podstawowa konfiguracja Routera Ethernet z interfejsem bezprzewodowym. Rozwińszczegóły


  • Interfejsy wirtualne.
  • Adresacja.
  • Konfiguracja NAT (Network address translation).
  • Konfiguracja Interfejsu WAN.
03Konfiguracja serwera DHCP. Rozwińszczegóły


  • Statyczne wpisy w serwerze DHCP.
  • Wykrywanie nieautoryzowanych serwerów DHCP.
04Konfiguracja interfejsu bezprzewodowego. Rozwińszczegóły


  • Profil bezpieczeństwa.
  • Szerokość kanału, częstotliwość.
  • Biała lista.
  • Czarna lista.
  • Wirtualny Access point.
05Wyłączanie zbędnych usług (podnoszenie bezpieczeństwa routera).
06Przekierowywanie portów. Rozwińszczegóły


  • Wystawianie usług urządzeń lokalnych na zewnątrz.
07VPN. Rozwińszczegóły


  • Konfiguracja sieci VPN opartej o L2TP IPSec.
  • Zalety sieci VPN.
08Monitoring urządzeń sieciowych. Rozwińszczegóły


  • The Dude.
  • Instalacja serwera The Dude.
  • Instalacja klienta The Dude.
  • Monitoring urządzeń.
09VLAN. Rozwińszczegóły


  • Omówienie.
  • Konfiguracja VLAN switching.
10Funkcjonalność mechanizmu Watchdog. Rozwińszczegóły


  • Analizowanie sprawności działania urządzenia.
  • Konfiguracja Parametrów watchdog.
11Wake On Lan. Rozwińszczegóły


  • Konfiguracja routera Mikrotik do wysyłania „Magic Packet”.
  • Konfiguracja komputera do zdalnego włączenia przez router Mikrotik.
12Konfiguracja routera LTE. Rozwińszczegóły


  • Konfiguracja LTE APN.
  • Przekierowanie ruchu w Firewall na interfejs LTE.

Pobierz Pobierz w formacie PDF

Najbliższy termin 09.07.2025
pozostało 8 miejsc

Dołącz do szkolenia

Informacje o szkoleniu


Forma szkolenia online
Forma szkolenia online

Szkolenie realizowane jest w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM w godzinach 08:45 - 16:00. Dzięki dużej infrastrukturze połączonej z działem logistyki, kursant otrzymuje na czas szkolenia drogą kurierską całe wyposażenie szkoleniowe potrzebne do realizacji kursu. Po zakończeniu szkolenia, sprzęt jest odbierany przez kuriera. Koszt transportu/wysyłki w obie strony wliczony jest już w cenę szkolenia.

Forma szkolenia stacjonarnie
Forma szkolenia stacjonarnie

Zajęcia prowadzone są w specjalnie do tego przygotowanych i przystosowanych salach.

Sala nr 1 składa się z 6 stanowisk roboczych, gdzie uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Sala nr 2 składa się z 6 stanowisk roboczych, gdzie uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Sala nr 3 składa się z 8 stanowisk roboczych, gdzie uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Wyposażenie szkoleniowe online
Wyposażenie szkoleniowe online

Każdy kursant otrzymuje na czas szkolenia drogą kurierską całe wyposażenie serwisowe potrzebne do realizacji kursu. Stanowisko serwisowe składa się z:

Zaciskarka HT210n, MikroTik RouterBOARD D52G-5HacD2HnD-TC hAP ac2, Ubiquiti LiteBeam M5 5GHz 23dBi, LBE-M5-23 AirMax, TP-LINK Router/modem, TL-ARCHER VR400 v.2 VDSL/ADSL, AC1200,AP Wi-Fi 6 Wireless AX1500, NAS Synology ds218play, Kabel sieciowy skrętkan, Zaciskarka HT210n, Zaciskarka Krone, Patch Cord, Gniazdo natynkowe, Wtyk Rj45, Tester okablowania.

Plan dnia
Plan dnia

8:45 - Start szkolenia.

10:15-10:30 - Przerwa 15 min.

12:00-12:45 - Przerwa obiadowa 45 min.

14:15-14:30 - Przerwa 15 min.

16:00 - Koniec szkolenia.

Każdy kursant realizujący szkolenie stacjonarnie ma do dyspozycji kawę z ekspresu, ciastka, herbatę oraz wodę. Obiad jest wliczony w cenę szkolenia.

Terminy, informacje, pytania:
Terminy, informacje, pytania:

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Aleksandra Dziadowiec

tel: +48 572-995-842

E-mail: adziadowiec@notemaster.pl

Wsparcie techniczne
Wsparcie techniczne

Jeśli potrzebujesz pomocy odnośnie wyposażenia stanowiska szkoleniowego nasz zespół służy pomocą 24 godziny na dobę.

Maciej Piela

tel: +48 518-115-526

E-mail: mpiela@notemaster.pl

Dołączam do szkolenia

Co dostaniesz po szkoleniu?


Certyfikat
Certyfikat

Po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat Notebook Master oraz zaświadczenie w wersji elektronicznej.

Certyfikat zawiera: imię i nazwisko uczestnika, nazwę kształcenia, liczbę godzin kształcenia, nazwę i adres organizatora, termin realizacji kształcenia, numer certyfikatu wraz z datą wystawienia, znak jakości MSUES oraz znak wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS).Ponadto po zrealizowaniu każdego z etapów kształcenia uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające jego ukończenie. Dokument zawiera powyższe informacje oraz nazwę etapu.

Materiały szkoleniowe
Materiały szkoleniowe

Po kursie otrzymasz materiały szkoleniowe dzięki którym będziesz mógł wspomóc swoją wiedzę podczas samodzielnej konfiguracji czy też projektowania sieci.

Dołącz do szkolenia

Co mówią o nas kursanci?


Dołączam do szkolenia

Najczęściej zadawane pytania


Dla kogo jest pierwszy etap?Rozwiń

Dla osób, które nie miała styczności z takimi pojęciami jak:

  1. Adresacja,
  2. Adresy sieciowe,
  3. Pojęcie maski,
  4. Podział sieci,
  5. Przeliczanie maski dla różnych podziałów na podsieci,
  6. Sieci prywatne, publiczne,
  7. sieć statyczna,
  8. sieć dynamiczna,
  9. sieć dynamiczna ze statyczną dzierżawą,
  10. Zasada działania routerów i firewalli,
  11. Podział na podsieci,
  12. Co to jest VLAN,
  13. Co to jest TCP,

 

Czy dwa dni to nie za mało? Rozwiń

Szkolenie z konfiguracji sieci na urządzeniu mikrotik trwa 2 dni. Realizacja szkolenia w dwa dni może wydawać się krótka, ale możesz być pewny, że szkolenie będzie intensywne, a podczas szkolenia nauczysz się podstaw konfiguracji stabilnej, bezpiecznej sieci, a następnie przełożysz to na praktykę, czyli konfiguracje samego urządzenia. Atutem tego szkolenia jest zapoznanie się z funkcjonalnością, możliwościami oraz patch panelem urządzenia mikrotik.

 

Czy na naszym szkoleniu lokujemy produkty?Rozwiń

Na naszych szkoleniach nie lokujemy żadnych produktów. Jednym z argumentów, dlaczego warto wybrać nasze szkolenie, jest fakt, iż jest to szkolenie autorskie. Każdy kursant otrzymuje wiedzę na temat konfiguracji sieci, a nie tylko na temat możliwości samego urządzenia. Na kolejnych etapach konfigurujemy sieć opartą na urządzeniu mikrotik, dołączając do niego urządzenia innych marek, takich jak serwer NAS czy anteny firmy ubiquiti.

 

Czy szkolenie jest praktyczne? Rozwiń

Nasza szkolenia rozpoznawalne są głównie z tego, że realizujemy je w sposób praktyczny. Wiemy o tym, że najlepiej uczymy się wykonując dane czynności. W tym przypadku mówimy o konfigurowaniu urządzeń. Oczywiście nie możemy całkiem pominąć wiedzy merytorycznej. Bez zrozumienia podstaw budowy sieci czy wiedzy za co odpowiada dany parametr będziemy jedynie wprowadzać dane do urządzenia z nadzieją, że będzie ono poprawnie działać. Nam zależy na tym aby każdy z uczestników był pewny, że sieć, którą zaprojektował i skonfigurował działa prawidłowo i wiedział jak to zrobić już poza szkoleniem.

 

Czy da się nauczyć Mikrotika zdalnie? Rozwiń

Myśląc o szkoleniu w formie online, spodziewasz się, że otrzymasz login i hasło i będziesz konfigurować sieć wirtualną. Czasem tak właśnie jest, ale nie w tym przypadku. Drogą kurierską otrzymasz fizyczne urządzenia, które podłączysz fizycznie do sieci, a następnie przystąpisz do konfiguracji. Otrzymasz od nas login i hasło do platformy ZOOM. Logując się na tej platformie, łączysz się z trenerem na żywo, dzięki czemu wszystkie pytania będziesz mógł kierować bezpośrednio do trenera. Drugie urządzenie (komputer lub laptop), które również będzie zalogowane do platformy ZOOM, służyć będzie do konfiguracji sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu trener prowadzący będzie mógł śledzić Twoje postępy oraz udzielić Ci praktycznych wskazówek odnośnie poprawności konfiguracji. Czy warto skorzystać z szkolenia w formie online? Zdecydowanie tak!

 

Na jakich urządzeniach prowadzone jest szkolenie? Rozwiń

Na pierwszym etapie skupiamy się głównie na konfiguracji samego routera oraz zapoznaniem się z oprogramowaniem Royteros. Jest to fizyczne urządzenie, a nie emulator środowiska Mikrotika. Sam model urządzenia może się zmieniać natomiast oprogramowanie pozostaje bez zmian. Na kolejnym etapie dołączamy urządzenia takie jak serwer NAS firmy Synology, czy urządzenia sieciowe firmy Ubiquiti.

 

Czy muszę się przygotować do szkolenia? Rozwiń

Nie ma potrzeby przygotowywać się do szkolenia. Osoba nie posiadająca praktycznie żadnej wiedzy z zakresu sieci otrzyma ogrom informacji, które pozwolą na skonfigurowanie urządzenia pod czujnym okiem trenera. Natomiast jeśli jesteś osobą, która miała styczność już z podstawami konfiguracji sieci, napewno nie zmarnujesz swojego czasu, poszerzysz zakres swojej wiedzy oraz usystematyzujesz ją z tego zakresu.

 

Sprawdź wszystkie pytania

jeśli potrzebujesz informacji o szkoleniach, zadzwoń do nas!


Beata  Włodarczyk Starszy specjalista ds. sprzedaży
Beata Włodarczyk
+48 571 909 889 bwlodarczyk@notemaster.pl
Aleksandra Dziadowiec Starszy specjalista ds. szkoleń
Aleksandra Dziadowiec
+48 572 995 842 adziadowiec@notemaster.pl
IMG
  • Zgoda
  • Szczegóły
  • O plikach Cookie

Nasza strona korzysta z plików cookie

Stosujemy pliki cookie do personalizacji treści i reklam, oferowania funkcji społecznościowych oraz analizy ruchu na naszej stronie. Dane dotyczące korzystania z naszej witryny udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym, którzy mogą łączyć je z innymi informacjami, które im przekazałeś lub które zebrali podczas korzystania z ich usług.